Metody Leczenia w Moim Gabinecie

Terapia manualna stawów obwodowych oraz kręgosłupa

Metoda diagnostyczno-terapeutyczna, w trakcie której terapeuta stosuje odpowiednie chwyty - techniki manualne w celu wykrycia i leczenia zaburzeń związanych z funkcjonowaniem stawów, więzadeł, mięśni, wzorców postawy oraz ruchów pacjenta.

Jej celem jest zapewnienie właściwej ruchomości stawów, poprawa elastyczności tkanek oraz zminimalizowanie dolegliwości bólowych.

Terapia mięśniowo - powięziowa

Stosowana w leczeniu bólu mięśni, stawów, urazów czy też przeciążeń. Układy mięśniowe związane z różnymi strukturami ciała sklejają się, co prowadzi do ograniczeń ruchomości stawów i stanów zapalnych. Terapia ma na celu rozerwanie złączonych powięzi i poprawę jej mobilności oraz elastyczności.

Szeroko stosowana u pacjentów ortopedycznych. Jej zaletą jest możliwość stosowania w ostrych stanach bólowych. W pracy z pacjentem stosuje masaż tkanek głębokich, terapię punktów spustowych, techniki FDM.

Terapia narzędziowa tkanek miękkich (IASTM)

To terapia bedąca uzupełnieniem terapii tkanek miękkich. Poprzez wykorzystanie spacjalnych narzędzi, wykonanych ze stali chirurgicznej stymulujemy receptory w skórze, poprawimy przepływ krwi w tkankach wspomagając tym samym ich regenerację.

Jest pomocna w wzmocnieniu ścięgien i więzadeł. Jest wykorzystywana w leczeniu blizn, zrostów oraz eliminacji napięcia mięśniowego.

Masaż leczniczy i sportowy

To forma fizjoterapii stosowana w przypadku dolegliwości bólowych stawów obwodowych oraz kręgosłupa. Koncepcją tej metody jest poprawa krążenia krwi i limfy, poprawa zakresu ruchu w stawach, oraz redukcja napięć mięśniowych.

Przyśpiesza regenerację po treningu, umożliwiając szybszy powrót do sportu.

Kinesjotaping

Metoda polegająca na aplikacji elastycznych taśm na skórę pacjenta odpowiednio dobraną techniką, w zależności od rodzaju dysfunkcji. Ma ona na celu poprawę krążenia krwi i limfy, zwiększenie zakresu ruchu, redukcję obrzęków oraz poprawę napięcia mięśniowego. Ogranicza ryzyko kontuzji.

Wykorzystujemy ją w leczeniu urazów narządu ruchu, redukcji dolegliwości bólowych stawów oraz kręgosłupa.

Trening funkcjonalny

Doskonałe uzupełnienie całego procesu terapeutycznego, dobierany indywidualnie do schorzenia i kondycji pacjenta. Kładzie kluczowy nacisk na wzmocnienie jak największej grupy mięśniowej, wyuczenie prawidłowych wzorców ruchowych, wykorzystywanych w codziennych aktywnościach.

Trening ma zapewnić ochronę narządu ruchu przed urazami, przeciążeniami poprawiając koordynacje oraz stabilizację centralną.

Dobór ćwiczeń jest zależny od potrzeb i stanu funkcjonalnego pacjenta.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

11:00 - 20:30

Wtorek

09:30 - 17:00

Środa

09:30 - 17:00

Czwartek

11:00 - 20:30

Piątek

12:30 - 18:00

Sobota

Nieczynne

Niedziela

Nieczynne